Alanya’nın ‘En Güzel Balkon, En Güzel Bahçesi’ belli oldu

Dereceye giren en güzel balkon ve en güzel bahçe sahiplerine ödülleri törenle verilecek.

Alanya Belediyesi, çevre bilincini ve sevgisini arttırmak, yaşanılan çevrenin görsel niteliğini desteklemek, halkın çevre düzenlemesi ve kent peyzajına ilgisini teşvik etmek amacıyla para ödüllü ´En Güzel Balkon Bahçe´ yarışması düzenledi. 20 Şubat 2017 tarihinde başlayan yarışma başvuruları, 21 Nisan’da sona erdi. Yapılan başvurular jüri tarafından değerlendirilerek dereceye giren balkon ve bahçeler belirlendi.

Jüri üyeleri balkon ve bahçeleri yerinde inceledi

Başvurular tamamlandıktan sonra, 2-3 Mayıs 2017 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Reyhan Erdoğan Başkanlığında Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, Peyzaj Mimarları Odası Alanya Temsilcisi Hasan Uysal, Peyzaj Mimarı Hande Doru, Peyzaj Mimarı Umut Sinan Çopur, Çevre Gönüllüsü İsmail Haboğlu, AFSAK Dernek Başkanı Ali Aral’dan oluşan jüri heyeti, başvuruları yerinde değerlendirdi. Dereceye girenlere ödülleri daha sonra belirlenecek tarihte, düzenlenecek bir programla sahiplerine dağıtılacak.

En Güzel Balkon ve Bahçe sahiplerine ödül

Yarışmada dereceye giren her balkon ve bahçeye ödülleri ayrı ayrı verilecek. Birincilere 2 bin TL, ikincilere bin 500 TL, üçüncülere bin TL para ödülü dağıtılırken ayrıca plaket ve mansiyon ödülleri de verilecek.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe Yarışmasının düzenlenme amacının halkın çevreye ve yeşile duyarlılığını arttırmak olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan Bu fuar sadece çocuklar için başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir