Antalya’da düzenlenen 2. Helal Turizm Zirvesi sona erdi

Abudhabi, Dubai, Katar, Bahreyn, Oman, Kuveyt, Riyad, Cidde, Yanbu, Al Kasım, Taif, Dammam ve Medine başta olmak üzere İngiltere, Fransa, Belçika, Almanya ve Avusturya’dan toplamda 105 acente ve çok sayıda gazetecinin yer aldığı toplantıya Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Körfez Ülkeleri Sorumlusu Mustafa Göksu da katıldı. Göksu, bu yıl 2’ncisi düzenlenen zirveye Körfez ülkeleri ve özellikle Kuzey Afrika ülkelerinin daha çok ilgi gösterdiğini belirterek Yaşam tarzı, gelenek görenek ve inanç hassasiyetlerinden dolayı bu organizasyonlarla daha çok bu hedef kitleye ulaşmak istiyoruz. İnşallah bu tip zirvelerin faydasını Antalya başta olmak üzere Türkiye görecektir. Serik Belediyesine ve Türk Hava Yollarına çok teşekkür ediyorum. Bölge ve ülke ekonomisini geliştirecek her türlü organizasyonun yapılmasında öncülük ediyorlar dedi.

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık ise amaçlarının Türk turizmine ve bölge turizmimize katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Gala gecesinde misafirlere Mehter Marşı ve yöresel dans gösterileri sunuldu. Gecenin sonunda zirveye katkı sağlayan Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Körfez Ülkeleri Sorumlusu Mustafa Göksu, Türk Hava Yolları Abudabi Müdürü Mehmet İkbal Püre ve Akpalace Otel Genel Müdürü Kamil Aslan’a plaket verildi. Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi yükseliyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir